RECAİ ÇAKIR’IN ‘’ZOR DEĞİL’’ KİTABININ LANSMANINDA ÜNLÜ İSİMLER BİR ARAYA GELDİ

Gençlere yol gösteren videolarıyla dikkat çeken, sosyal medya platformlarında izlenme rekorları kırarak milyonlara ulaşan iş insanı Recai Çakır’ın hayatındaki kesitler kitaba çevrildi. Recai Çakır, ‘’Zor Değil’’ kitabının lansmanı için Sianji Wellbeing Resort Hotel’de misafirleriyle buluştu. Kitap gelirleriyle Bodrum Engelliler Sağlık Vakfı’nın çalışmalarına destek sağlanacak. Sosyal medyada platformlarında, hayata dair yaptığı yorumlarla dikkat çeken Recai Çakır’ın […]

 RECAİ ÇAKIR’IN ‘’ZOR DEĞİL’’ KİTABININ LANSMANINDA ÜNLÜ İSİMLER BİR ARAYA GELDİ

01.10.2023 - 21:09

Güncelleme : 01.10.2023 - 21:09

Gençlere yol gösteren videolarıyla dikkat çeken, sosyal medya platformlarında izlenme rekorları kırarak milyonlara ulaşan iş insanı Recai Çakır’ın hayatındaki kesitler kitaba çevrildi. Recai Çakır, ‘’Zor Değil’’ kitabının lansmanı için Sianji Wellbeing Resort Hotel’de misafirleriyle buluştu. Kitap gelirleriyle Bodrum Engelliler Sağlık Vakfı’nın çalışmalarına destek sağlanacak.

Sosyal medyada platformlarında, hayata dair yaptığı yorumlarla dikkat çeken Recai Çakır’ın Bodrum Engelliler Sağlık Vakfı’na bağışlanacak ‘’Zor Değil’’ kitabının lansmanı 21 Eylül Cuma akşamı Sianji Wellbeing Resort Hotel’de yaza anlamlı bir veda gecesi ile gerçekleşti. İş, siyaset, sanat ve cemiyet hayatının önde gelen isimleri, Bodrum’daki önemli acente sahiplerinin, vakıf ve derneklerin katılımıyla gerçekleşen 500 kişilik davette, konuklar hem vakfa kitap gelirleriyle destek oldu, hem de birbirinden güzel şarkılar eşliğinde keyifli bir gece geçirdiler. Sunuculuğunu oyuncu Levent Can’ın gerçekleştirdiği gecede, misafir sanatçıların performanslarıyla nostaljik anlar yaşandı.

Bodrum halkının, kamu yetkililerinin, hayırseverlerin katkıları ve destekleriyle, gerek fiziksel koşulları gerekse profesyonel kadrosuyla Türkiye’nin en iyi Özel Eğitim ve Rehabilitasyon Merkezi olma hedefinde olan Bodrum Engelliler Sağlık Vakfı Avrupa standartlarında hizmet vermektedir. Oyuncu Levent Can’ın, Recai Çakır’ı sahneye davet etmesiyle başlayan gecede, kitabın ortaya çıkışı hakkında konukları bilgilendiren Recai Çakır, daha sonra Bodrum Belediye Başkanı Ahmet Aras, Bodrum Engelliler Sağlık Vakfı Başkanı Numan Balaban, Başkan Yardımcısı Yılmaz Algül, Bodrum Ticaret Odası Başkan Yardımcısı İbrahim Akkaya ve Ali Şen başta olmak üzere iş, siyaset, sanat ve cemiyet hayatından misafirleriyle yaza veda etti. Ali Atik, Alper Aksoy, Erol Aksoy, Can Pulak, Cem Yurdakul, Emekli Vali Cemil Serhatlı, Faruk Saraç, Şule Argüder, Nesrin Körükçü, Nurettin Sönmez, Oğuz Poyraz, Sibel Savacı, Sinan Erkoç, Yelda Cumalıoğlu’nun katıldığı gecede; Bilgen Bengü, Bora Gencer, Buzuki Hakan, Hurşit ve Dicle Yenigün, Şakir Öner Gürhan, Tarık Pabuççuoğlu, Tayfun Duygulu, Yalçın Dümer sahne aldı.

Zorlukları Fırsata Dönüştürmek İsteyenler İçin Bedeli Ödenmiş Deneyimler Koleksiyonu

“Hikâyelerimiz nerede başlar? Doğduğumuz coğrafyada mı, gözlerimizi açtığımız o ilk evde mi? Yoksa hayatımızı değiştirmeye karar verdiğimiz o ilk adımda mı?”

Yaşam herkes için türlü zorluklarla baş etmesi gereken bir yolculuk. Bu zorluklar bazen çok yıkıcı süreçlerden geçmemizi gerektirebilir, sahip olduğumuzu düşündüğümüz her şey bir anda yok olabilir, kendimizi sıfırdan inşa etmek zorunda kalabiliriz. Ünlü filozof Nietzsche’nin de dediği gibi: “Her şey gider, her şey geri gelir, bitimsizce döner varlık çarkı. Her şey ölür, her şey yine çiçeklenir; bitimsizce sürer varlık yılı.”

Peki, bütün bu yıkımlar ve yeniden doğumlar döngüsünde her seferinde sıfırdan başlamak zorunda olmayabilir miyiz? Yaşamın farklı alanlarındaki türlü zorlukların üstesinden gelebilmiş kişilerin sözlerinin işaret ettiği yerlere yönelerek aynı hataları yapmaktan kurtulabilir miyiz? Bazı kazanımları elde etmek için bedel ödemek yerine bu bedelleri ödemiş kişilerin yaşamından feyz alabilir miyiz?

İşte bu kitapta Recai Çakır tam da bunu yapıyor. Kendisini okuyan, takip eden herkes için karanlığın ortasında bir fener yakıyor ve yaptığı hataları, ödediği bedelleri açık yüreklilikle paylaşıyor. Başka kimse bu hatalar yüzünden bedel ödemesin diye…

Zor Değil, hayatını değiştirmek isteyen fakat nereden başlayacağını bilemeyen, geçmişin pişmanlıkları içinde takılıp kalmış, yaşamın sonsuz ve sınırsız olasılıklarını fark edemeyecek kadar yorgun herkes için umut ışığı olmaya geliyor.

“Başarmak, kazanmak, mutlu olmak, umudu beslemek ve itibarlı bir duruşla yaşamak ZOR DEĞİL…”

Recai Çakır’ın yazdığı Zor Değil Destek Yayınları’ndan çıktı.

Arka Kapak Yazısı:

“NE ZAMAN KENDİNİ SIKIŞMIŞ VE KARANLIKTA HİSSEDERSEN BİL Kİ GÜÇLÜ BİR DÖNÜŞÜMÜN İÇİNDESİN.”

Üzüm, şarap yapılmak için ezilir. Elmas, basınçla oluşur. Zeytin, yağını bırakması için sıkıştırılır. Tohumlar ise karanlıkta filizlenir. Zorluklar mükemmel öğretmenlerdir, yaşadığın bir zorlukta üzerine yönelmiş bir güç vardır ve seni tam da o yerden güçlendirmeye çalışıyordur.

Dışarıdan görülen süslü vitrinler çoğunlukla bir aldatmacadır. Kimse dizlerini kanatmadan inşa edememiştir kendini, emek vardır, çaba vardır elbette ama zor değil…

Yeteri kadar hata yapmışsan hayatta ve pişmanlıklarından ders almışsan, üstüne mutsuzluğu ve yokluğu da tatmışsan artık usta bir kaptan sayılabilirsin.

Unutma bu dünya en çok zorlandığın yerden güçlenmeni isteyen bir yer ve sen “Hikâyemi bu şekilde yazmayacağım!” deme gücüne sahipsin. Güçlenmek de, büyümek de, derinleşmek de zor değil…

Bolca bedel ödenmiş bir hayattan dersler bekliyor seni bu kitapta. Yanılsamalardan, yanlış hedeflerden, tuzaklardan, hırstan, tembellikten, denge kaybından ve anlamsızlıktan arınman için unutmaman gereken 10 dersi dinlemeye hazır mısın?

Haber:Haluk Özçelik

YORUMLAR
Bir Yorum Yapın