Tuvana Türkay, ‘Kağıt Ev’i anlattı!

30’lu yaşlarında olan psikolog Azra karakterine hayat veren Tuvana Türkay rolünü şu sözlerle anlatıyor; “Karakterim Azra İnce. Azra 30 yaşında ve psikolog. Aynı zamanda suç konularının araştırıldığı, kendi ismini taşıyan bir programın hem araştırma departmanında hem de sunucusu. Azra çok güçlü ve cevval bir karakter. Monoton biri değil. Değişken bir ruh haline sahip. Fakat hedeflediği […]

 Tuvana Türkay, ‘Kağıt Ev’i anlattı!

17.04.2021 - 7:10

Güncelleme : 17.04.2021 - 7:10

30’lu yaşlarında olan psikolog Azra karakterine hayat veren Tuvana Türkay rolünü şu sözlerle anlatıyor; “Karakterim Azra İnce. Azra 30 yaşında ve psikolog. Aynı zamanda suç konularının araştırıldığı, kendi ismini taşıyan bir programın hem araştırma departmanında hem de sunucusu. Azra çok güçlü ve cevval bir karakter. Monoton biri değil. Değişken bir ruh haline sahip. Fakat hedeflediği konularda kararlı, köşeleri olmayan keskin bir mizacı var. Azra’ya da baktığımız zaman güçlü bir kadın görsek de, içinde bir yerde sevilmeyi bekleyen kırgın bir çocuk var gibi. Bu karmaşık ruh hali, onun davranışlarına ve kararlarına da sirayet ediyor.”

Daha önce canlandırdığı karakterlere benzemeyen rolleri seçtiğini belirten oyuncu, “Kağıt Ev”e evet demesindeki nedenleri ise şöyle sıralıyor; “Sezon bitişine yakın bir zamanda rastlaştığımız için sürpriz oldu elbette. Evet dedirten çok faktör var. En güçlü faktör ise projenin hem şimdiye kadar izlediğim ve okuduğum projelerden farklı bir hikayeye sahip oluşu, senaryonun çok heyecanlı akıcı bir dinamiğe sahip oluşu hem de ekipteki herkesin gözlerini ışıl ışıl parlatan bir inanca sahip olmalarıydı. Yapımcımızın, “ karakteri okuduğum zaman aklımdan, bu karakteri oynaması için senden başka bir alternatif geçmedi “ demesi de heyecanıma heyecan kattı. Senaryonun başarılı olmasının yanında kendilerine ve size inanan insanlarla çalışıyor olmanız işin tek lezzetli kısmı benim için.”

Kaynak:Gecce.com

YORUMLAR
Bir Yorum Yapın