BANDIRMA’NIN ŞAMPİYONU ÖMER FARUK YABAŞ

Bandırma’nın yetiştirdiği başarılı sporculardan Ömer Faruk Yabaş başarılı performası ile göz dolduruyor. Ömer Faruk Yabaş  Kimdir? Ben Ömer Faruk Yabaş. 11 temmuz 2001 yılında Bandırma’da doğdum. Küçüklüğümden beri sporun içindeyim. 5 yaşında jimnastik, 6 yaşında judo ve bir çok spor ile ilgilendim ve sonunda 8 yaşında kickboks ile kendimi buldum. Kickboksta çok yetenekli ve çok […]

 BANDIRMA’NIN ŞAMPİYONU ÖMER FARUK YABAŞ

11.11.2023 - 17:08

Güncelleme : 11.11.2023 - 17:08

Bandırma’nın yetiştirdiği başarılı sporculardan Ömer Faruk Yabaş başarılı performası ile göz dolduruyor.

Ömer Faruk Yabaş  Kimdir?

Ben Ömer Faruk Yabaş. 11 temmuz 2001 yılında Bandırma’da doğdum. Küçüklüğümden beri sporun içindeyim. 5 yaşında jimnastik, 6 yaşında judo ve bir çok spor ile ilgilendim ve sonunda 8 yaşında kickboks ile kendimi buldum. Kickboksta çok yetenekli ve çok başarılıydım. Herkes bende bir gelecek olduğunu söyler ve övgüler sayardı. 10 sene boyunca bandırma da kendimi geliştirdim ve üniversite kazanınca mersinde ilerletmeye devam ettim. 2019 da ilk Türkiye şampiyonluğumu aldım. 18 yaşımda ilk profesyonel maçımı Azerbaycanlı rakibime karşı yapıp kazandım. Üniversiteye gittim çok geçmeden pandemi girdi ve ismimi duyuramadan evlere çekilmek zorunda kaldık. Türkiye şampiyonluklarına katılım masraflı olduğu için hepsine katılamadım o yüzden küçüklüğümde şampiyonluklarım az. Ama gittiğim her turnuvada kendimi gösteriyordum. Pandemiden sonra hızlı bir çıkış yapmak için organizatörlere yazıyor ve maç kovalıyordum, her yerde dövüşmek istiyordum.

Çıktığım her organizasyon da galibiyete ulaşmayı başardım. Profesyonelde iyi bir galibiyet serisi yakaladım ve yenilgisizim. 2023 te bir çok maç yaptım, üniversiteler arası kickboks türkiye şampiyonu oldum, Mardinde büyükler lowkick türkiye şampiyonu oldum. Ve bu sırada profesyonel maçlara gittim ve galibiyetlerle döndüm. Ama artık zorlanıyorum çünkü pek bir kazanç elde edemiyorum. Hedefim 2024 türkiye ve dünya şampiyonu olmak. Aynı zamanda inşaat mühendisliği okuyorum. Hem üniversite okuyup hem antrenmanlarımı aksatmayıp hem de para kazanmanın yollarını arıyorum, günde 6 saat antrenman yaptığımı hesaba katarsak pek vaktimde kalmıyor, ayrıca beslenmemizin çok iyi olması gerekiyor ama maalesef. Özel ders vererek para kazanmaya çalışıyorum aynı zamanda kuryelik yapmaya çalışıyorum. Sponsor benim gibiler için çok önemli gerçekten. Ne olursa olsun hedeflerimden vazgeçmeyeceğim.

Haber: Haluk ÖZÇELİK

YORUMLAR
Bir Yorum Yapın