İNTERNET GELENEKSEL TİCARETİ DEĞİŞTİRDİ

Kuruluşu 1960 olan Dayıyeğen Pastırmacılık’ın sahibi Mehmet İpek, artık işyerleri kirasının, eleman maliyetinin ve diğer giderlerin artması sebebiyle E-ticareti seçerek satışlarını artık internet üzerinden satmaya başladı. Kayseri ile özdeşleşmiş olan pastırma ve sucuk internet üzerinden fiziksel işyerine göre daha çok satılıyor. Pazaryerleri, sosyal medya ve web sitesi üzerinden satış yapmaya devam devam ediyor. Kira ve […]

 İNTERNET GELENEKSEL TİCARETİ DEĞİŞTİRDİ

05.02.2023 - 20:17

Güncelleme : 05.02.2023 - 20:17

Kuruluşu 1960 olan Dayıyeğen Pastırmacılık’ın sahibi Mehmet İpek, artık işyerleri kirasının, eleman maliyetinin ve diğer giderlerin artması sebebiyle E-ticareti seçerek satışlarını artık internet üzerinden satmaya başladı.

Kayseri ile özdeşleşmiş olan pastırma ve sucuk internet üzerinden fiziksel işyerine göre daha çok satılıyor. Pazaryerleri, sosyal medya ve web sitesi üzerinden satış yapmaya devam devam ediyor. Kira ve diğer maliyetler olmadığı için ürünlerini daha hesaplıya satıyor.

Kaliteyi hesaplı alan müşterileri de çok memnun oluyor. Müşteriler de yakınlarına tavsiye ettikleri için müşteri portföyü katlanarak artıyor. Müşterilerinin komşularıyla ya da iş arkadaşlarıyla toplanarak aldıkları siparişlerde daha indirimli oluyor.

Belirli bir ücretten sonra kargo ücretinin alıcı ödemediğini ve tek sorunun kargo ücretlerinin fazla olması ve kargolarının zamanında teslim edilmemesinin söyleyen Mehmet İpek “Artık işyeri açmaya niyetim yok. Dükkanın önünden 1000 kişi geçiyor ama E-ticaret 85 milyonu da barındırıyor.

Her yıl E-ticaret katlanarak büyüyor. Önemli olan ilk başlarda güveni sağlayıp kendi müşteri portföyünüzü oluşturabilmek. Kendimi tanıtabilmek için ilk başta reklam verdim, kapıda ödeme seçeneği sundum ve ilk siparişlerde kargo ücretini ben ödedim. Herkese tavsiye ederim E-ticarete girmek için geç kalmadınız.”

İnstagram: dayiyegen_pastirmacilik  takip etmeyi unutmayınız J

Whatsapp sipariş hattı : 0532 334 42 20

Dayiyegenonline.com

YORUMLAR
Bir Yorum Yapın