BURHANİYE’DE YAYALAR İÇİN KIRMIZI ÇİZGİ ÇEKİLDİ

Burhaniye’de sürücülerin yayalara olan farkındalığını arttırmak için ‘Kırmızı Çizgimizi Çekiyoruz” sloganıyla yaya geçitleri boyandı. Burhaniye’de ki uygulama ise Kaymakam İlyas Memiş’in boyadığı yaya geçidiyle uygulanmaya başlandı. Yurt genelinde, kavşak giriş ve çıkışlarıyla, yaya ve okul geçitlerine yaklaşırken yavaşlama, geçmek üzere olan yayalara durarak ilk geçiş hakkını oluşturulması için yapılan “30 Mart’ta Kırmızı Çizgimizi Çekiyoruz” projesi […]

 BURHANİYE’DE YAYALAR İÇİN KIRMIZI ÇİZGİ ÇEKİLDİ

01.04.2021 - 10:21

Güncelleme : 01.04.2021 - 10:21

Burhaniye’de sürücülerin yayalara olan farkındalığını arttırmak için ‘Kırmızı Çizgimizi Çekiyoruz” sloganıyla yaya geçitleri boyandı. Burhaniye’de ki uygulama ise Kaymakam İlyas Memiş’in boyadığı yaya geçidiyle uygulanmaya başlandı.

Yurt genelinde, kavşak giriş ve çıkışlarıyla, yaya ve okul geçitlerine yaklaşırken yavaşlama, geçmek üzere olan yayalara durarak ilk geçiş hakkını oluşturulması için yapılan “30 Mart’ta Kırmızı Çizgimizi Çekiyoruz” projesi Burhaniye’de de uygulanmaya başlandı.

Burhaniye Saip Hoca Bulvarında okul önünde İlçe protokolü tarafından yaya geçidinde bir çizgi kırmızı renge boyandı. Burhaniye Kaymakamı İlyas Memiş’in rulo ile boyayarak başlattığı uygulamada Öğrencilere üzerlerinde ‘hatalı sürücüye kırmızı düdük’ yazılı tişörtler, şapka ve düdükler dağıtılırken, araçlarda seyahat eden vatandaşlara da uyarı broşürleri dağıtıldı.

Farkındalık yaratmak ve dikkat çekmek için düzenlenen etkinliğe Burhaniye Kaymakamı İlyaş Memiş’in haricinde, Burhaniye Belediyesi Başkan Yardımcısı Murat Yazgan, Jandarma Komutanı Yüzbaşı Burak Alim Çelik, İlçe Emniyet Müdürü Yasin Dikmetaş, ilçe protokol müdürleri, oda başkanları ve öğrenciler katıldı.

Kaymakam İlyaş Memiş “İlçemizdeki tüm yaya geçitlerinde ve okul geçitleride belediyemiz tarafından çizildi. Sürücülerden istirhamımız daha hassas davranmaları. Eğer buralardan geçen yayalar varsa, durarak ilk geçiş haklarını yayalara vermeleri gerekiyor, tüm sürücülerimizden bu hassasiyeti beklediğimizi ifade etmek istiyorum” dedi.

Konuyla ilgili açıklama yapan Burhaniye Belediye Başkanı Ali Kemal Deveciler, “Ülkemizde karayollarında yayaların trafik güvenliğinin sağlanarak can kayıplarının azaltılması amacıyla, yayalara öncelik veren bir takım değişiklikler yapılmıştı. Geçtiğimiz yıllarda olduğu gibi bu yıl da “Önce Yaya” uygulamasına destek olmak için biz de belediye olarak, ilçemiz genelinde yaya kaldırımlarımızı boyadık. Amacımız yaya önceliği konusunda toplumda farkındalığı en üst düzeye çıkarmak ve yaya önceliğine verilen önemi vurgulamak” dedi.

Yapılan uygulamalar kapsamında Burhaniye Belediyesince, emniyet ve güvenlik için önem arz eden yaya ve trafik akışını sağlayan yaya geçitleri, Belediye Fen İşleri Müdürlüğü ekiplerince boyandı.

Kaynak:Burhaniye Belediyesi web sitesi

YORUMLAR
Bir Yorum Yapın