KARESİ’DE KAPALI KIRSAL MAHALLE YOLU KALMADI

Haftasonu başlayan kar yağışıyla çalışmalarına başlayan Karesi Belediyesi ekipleri tüm merkez ve kırsal mahalle yollarını ulaşıma açtı. Ekiplerin tuzlama çalışmaları ise devam ediyor. Balıkesir’e beklenen kar yağışı geldi. Kar yağışında herhangi bir sıkıntı yaşanmaması için günler öncesinden ‘karla mücadele eylem planı’ hazırlayarak, teyakkuza geçen Karesi Belediyesi ekipleri, Cumartesi günü yağışın başlamasıyla birlikte merkezde ve kırsalda […]

 KARESİ’DE KAPALI KIRSAL MAHALLE YOLU KALMADI

19.01.2021 - 15:18

Güncelleme : 19.01.2021 - 15:18

Haftasonu başlayan kar yağışıyla çalışmalarına başlayan Karesi Belediyesi ekipleri tüm merkez ve kırsal mahalle yollarını ulaşıma açtı. Ekiplerin tuzlama çalışmaları ise devam ediyor.

Balıkesir’e beklenen kar yağışı geldi. Kar yağışında herhangi bir sıkıntı yaşanmaması için günler öncesinden ‘karla mücadele eylem planı’ hazırlayarak, teyakkuza geçen Karesi Belediyesi ekipleri, Cumartesi günü yağışın başlamasıyla birlikte merkezde ve kırsalda çalışmalarına başladı.

Yolların kapanmaması, kayma ve buzlanmanın oluşmaması için 24 saat görev yapan kar timi, ana arterler başta olmak üzere kırsal mahalle yollarında da gün boyunca çalıştı. Yaya güvenliğini sağlayacak tedbirleri de alan ekipler, buzlanmadan dolayı oluşabilecek tehlikelerin önüne geçmek, ulaşım ve günlük yaşamın aksamaması noktasında yağışın başladığı saatlerden itibaren vatandaşların yoğun olarak kullandığı noktalarda da kar küreme ve tuzlama çalışması yaptı. Belediye yetkilileri vatandaşların yağış boyunca yaşanacak olumsuz durumları Karesi Belediyesi’nin 444 99 10 numaralı Çağrı Merkezi’ne iletmelerini istedi.

Kaynak: Karesi Belediyesi web sitesi

YORUMLAR
Bir Yorum Yapın