MasterChef Ayyüce: Bir sene boyunca penceresiz evde yaşadım!

Geçtiğimiz hafta ‘MasterChef Türkiye 2020’ yarışmasına veda eden Ayyüce Kamit, Uğur Kardaş’ın Youtube’da yayınlanan programına konuk oldu. “Bir sene boyunca penceresiz evde yaşadım” sözleriyle tüm Türkiye’yi ağlatan Ayyüce, o günlerini anlattı: “Sakarya’dan İstanbul’a geldiğimde belirli bir bütçem yoktu, hatta cebimde hiç para yoktu. Aşçı olmayı kafayı koymuştum. İnsanlar ‘paran yok, nasıl özel okulda ders aldın?’ […]

 MasterChef Ayyüce: Bir sene boyunca penceresiz evde yaşadım!

02.12.2020 - 4:41

Güncelleme : 02.12.2020 - 4:41

Geçtiğimiz hafta ‘MasterChef Türkiye 2020’ yarışmasına veda eden Ayyüce Kamit, Uğur Kardaş’ın Youtube’da yayınlanan programına konuk oldu. “Bir sene boyunca penceresiz evde yaşadım” sözleriyle tüm Türkiye’yi ağlatan Ayyüce, o günlerini anlattı: “Sakarya’dan İstanbul’a geldiğimde belirli bir bütçem yoktu, hatta cebimde hiç para yoktu. Aşçı olmayı kafayı koymuştum. İnsanlar ‘paran yok, nasıl özel okulda ders aldın?’ diye soruyorlar. Babam benim için kredi çekti. Babama ‘hayatım boyunca sen benim arkamda olmaya bilirsin, ama benim bu yolda yürümem gerek’ dedim. Sonra okulun ayarladığı bir yerde staja başladım. Stajdayken iş teklifi aldım. Bin 700 TL ücretle işe başladım. Piyasada yeni olduğum için kabul ettim. İstanbul’da kalıp bu sektörde olmak istiyordum.

Kısa süre üniversite öğrencileriyle yurtta kaldım. Dört kişilik bir odadaydık, beni sevemediler. Üçü aynı okuldaydı, beni rahatsız ettiler sürekli. Bu şekilde devam etmeyeceğini düşünüp eve çıkmaya karar verdim. İlk evime Şişli’de çıktım, bir apartmanın dibiydi. Sonradan yapılan bir yerdi. Bir oda, bir tuvalet, bir de yatak vardı. Küçük bir ocağım vardı. Evin en tepesinde küçük bir cam vardı, o da dışarı değil apartmana bakıyordu. Sürekli karanlıktı, güneş yoktu. O zor günler beni güçlendirdi. Güneşe her çıktığımda bana bir umut oldu. Beni bu noktaya getiren şey o camı olmayan evdi.

O evde yaşayamayıp, Sakarya’ya da dönebilirdim ama dönmedim. Ayda cebime sadece 250 TL kalıyordu. Bir sene bu şekilde yaşadım.”

Kaynak:Gecce.com

YORUMLAR
Bir Yorum Yapın