Başkan Arslan’dan Romanlara Büyük Destek

Edremit Belediye Başkanı Selman Hasan Arslan, 8 Nisan Dünya Romanlar Günü’nde ilçedeki roman müzisyenlere müjde verdi. Oluşturulacak saz heyeti ile Roman müzisyenlerin belediyede istihdam edileceğini açıkladı. Romanlar Günü Edremit’te Kutlandı Edremit ilçesinde 8 Nisan Dünya Romanlar Günü nedeniyle Balıkesir Roman Dernekleri Federasyonu ve Edremit Belediyesi tarafından Şükrü Tunar Kültür Merkezi’nde etkinlik düzenlendi. CHP Edremit İlçe […]

 Başkan Arslan’dan Romanlara Büyük Destek

09.04.2021 - 9:35

Güncelleme : 09.04.2021 - 9:35

Edremit Belediye Başkanı Selman Hasan Arslan, 8 Nisan Dünya Romanlar Günü’nde ilçedeki roman müzisyenlere müjde verdi. Oluşturulacak saz heyeti ile Roman müzisyenlerin belediyede istihdam edileceğini açıkladı.

Romanlar Günü Edremit’te Kutlandı

Edremit ilçesinde 8 Nisan Dünya Romanlar Günü nedeniyle Balıkesir Roman Dernekleri Federasyonu ve Edremit Belediyesi tarafından Şükrü Tunar Kültür Merkezi’nde etkinlik düzenlendi. CHP Edremit İlçe Başkanı Deniz Onur Özcan, Ak Parti Edremit İlçe Başkanı Ekrem Umutlu, MHP Edremit İlçe Başkanı Halil Görmen, belediye başkan yardımcıları, meclis üyeleri ve sivil toplum kuruluşu temsilcilerinin katıldığı toplantıda konuşan Edremit belediye Başkanı Selman Hasan Arslan, Romanlara müjde verdi.

Romanlar Siyaset Üstü Olmalı

Başkan Arslan, Romanların siyaset üstü bir şekilde değerlendirilmesini gerektiğini belirterek kamu kurumları, tüm siyasi partiler ve sivil toplum örgütlerinin bir arada olarak sorunların daha kolay çözüleceğini kaydetti.

Yarım Kalan Cami Sorunu Çözülecek

Başkan Arslan, “İçişleri Bakan Yardımcınız  Muhterem İnce, Valilik, Büyükşehir, Kaymakamlık ve belediye olarak iş birliği içerisinde olduklarını belirtti. Gazicelal Mahallesi Çamtepe mevkiinde yarım kalan cami projesinin bu birliktelik ile çözüme kavuşturulacağını ifade etti. Cami için yeni bir proje hazırlanacağını ve yeni caminin kısa sürede yapılacağını söyledi. 

Kentsel Dönüşüm İçin Girişimler

Romanların yaşam standartlarının yükseltilmesi ve kaliteli barınma sağlanması için kentsel dönüşümün çok önemli olduğunu da kaydeden Başkan Arslan, Büyükşehir Belediye Başkanı Yücel Yılmaz ile birlikte kentsel dönüşüm için Çevre ve Şehircilik Bakanlığı’nda gerekli girişimlerin başlatıldığını vurguladı.

Eski Bayramyeri’ne Müzik Müzesi

Eski Bayramyeri diye bilinen Hekimzade Mahallesi’nde hazineye ait alana müzik müzesi yapmayı planladıklarını da söyleyen Başkan Arslan, “Bu yapacağımız yerde geçmişten günümüze müzik ile ilgili enstrümanlar sergilenecek, hem de müzik eğitimleri verilecek. Şükrü Tunar gibi Türkiye’ye mal olmuş büyük bir ustanın torunları  geleceğe müzikle bakacaklar” dedi. 

Müzisyenler Belediyede İstihdam Edilecek

Başkan Arslan, “Romanlar; renkli hayatları kültürel ve sosyal değerlere katkı sağlayan vatandaşlar, ancak önemli sıkıntıları var. Eğlence sektöründe çalışan müzisyen arkadaşlarımız pandemi dolayısı ile işlerinden uzaklar. Sosyal güvenceden de yoksunlar. Edremit Belediyesi olarak Roman vatandaşlarımızın müzisyenlerimizin yanında olmaya çalışıyoruz. Pandemi sürecinde bu yaptığımız üçüncü etkinliğimiz. Bu arkadaşlarımızı bir saz heyeti oluşturarak belediyede istihdam edeceğiz” dedi.

Kaynak: Edremit Belediyesi web sitesi

YORUMLAR
Bir Yorum Yapın